Hydrantový systém a kolaudace? Obraťte se na nás!

S naším odborným týmem a produkty to není žádný problém, a to jak po technické stránce provedení, tak po designové. Protože prvky požární ochrany musí mít viditelné dle zákonné normy, ale zároveň mohou krásně dotvářet prostor a být designovým šperkem vašeho interiéru.

Pokud si připravujte doklady ke stavebnímu řízení kolaudace, je jednou z podmínek vyjádření HZS (Hasičských záchranný sbor) k vašemu požárně bezpečnostnímu řešení stavby a ti vám k tomuto dokumentu vydají stanovisko. Hydrantové systémy (pokud v objektu musí být) se nacházejí v oddíle Požární vodovod – hydrant a musíte doložit doklady o zkoušce dle normy ČSN730873 (požární vodovod), prohlášení o shodě instalovaného hydrantového systému a certifikát. Tyto doklady jsou obsahem každé naší dodávky a jsou samozřejmostí.

Velmi často tento dokument Požárně-bezpečnostní řešení stavby připravuje váš architekt, projektant v souladu se specialistou, „požárníkem“.

Kromě technických požadavků však jako klient můžete požadovat i designové prvky tak, aby vám daný prvek ladil v interiéru. Velmi často přehlíženým faktem je, že skříň hydrantového systému musí být červená. To není pravda! Červené musí být pouze hadicové uložení (naviják). Požární skříně (pro stálotvornou i zploštitelnou hadicí) běžně dodáváme v bílé barvě, nerezu, ale i v barvách na přání zákazníka (služba Hydrant na přání). Do velké prémiové sportovní haly jsme dodávali černou mat, velkému síťovému maloobchodnímu prodejci zase v perleťové barvě (slonová kost). Možností je opravdu hodně a je to na vás, jako na zákazníkovi. Jedinou podmínkou v interiéru tak zůstává označení značkou podle Směrnice 92 / 58 / EHS (je součástí dodávky od nás). Barevným odlišením splníte podmínky a nemají vliv na kladné rozhodnutí o kolaudaci. (Příkladem mohou být i hydrantové systémy s ozdobným obložením pro Státní operu v Praze).

Pokud jsme dodavatel my, nebo náš partner, je součástí dodávky vždy návod k obsluze. Pokud řešíte jakýkoliv problém v oblasti požární ochrany, jehož součástí jsou hydrantové systémy, neváhejte se na nás obrátit. V naši zaměstnanci jsou pravidelně školeni, spolupracujeme s řadou autorizovaných subjektů a zaměstnáváme Techniky požární ochrany jako vlastní zaměstnance na HPP. I díky silnému týmu jsme připraveni pomoci vám s rámci našeho sériového programu a nebo vyvinou produkt přesně dle vašich potřeb, stejně jakož jsme učinili pro řadu velkých průmyslových areálů (např. kombinace klasického hydrantového systému, požární hlásičky, hasicího přístroje a lékárničky).

Jsme tu pro vás!

 

Kdo je Technik požární ochrany?

Technik požární ochrany nebo také požární technik je fyzická osoba disponující osvědčením o odborné způsobilosti v oblasti požární ochrany. (dle Zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně)

Do povinností technika požární ochrany patří zejména:
kontrola dodržování předpisů požární ochrany na pracovišti

  • provádění odborné přípravy a školení PO preventistů požární ochrany a zaměstnanců zařazených do preventivních požárních hlídek
  • příprava, řešení a dlouhodobé sledování okolností a podmínek pro hašení požáru či záchranné práce
  • vedení a aktualizace dokumentace PO
  • správa požární techniky, požárně-bezpečnostních zařízení a jiných prostředků požární ochrany

Viz Slovník na BOZP.cz

NEDÁVNÉ PŘÍSPĚVKY