Každé město ať je Smart City

Chytré město. Který starosta by nechtěl starostovat chytrému městu a nestal se tak ještě více chytrým starostou nebo primátorem. Smart City je do jisté míry trendovým slovem, buzz word. Slyšíme ho zprava zleva, ale ne vždy přesně víme, co znamená a každý si představuje trošku něco jiného. Pro nás je koncept smart city především o kvalitě života. Každý “chytrý” prvek by měl posunout kvalitu života občana či návštěvníka o kousek dopředu.

My v Kovo Lemini jsme se rozhodli také přispět troškou do mlýna. Ve spolupráci s mateřskou firmou Montana jsme zkombinovali vzájemné zkušenosti. Montana, jakož přední dodavatel strojních zařízení a výrobních linek do automobilového průmyslu dodává know-how v oblasti elektroniky, Lemini zase znalosti v oblasti ochrany osob.

Připravili jsme produkt SOS Point. Jde o jednotných záchranný bod, ať již pro interiéry nebo exteriéry a má opravdu široké využití. 

V čem je smart? Především v tom, že kombinuje klasické záchranné prvky (hydrantový systém, hasicí přístroj, lékárničku, AED) s možností interaktivně se spojit s operátory záchranného systému nebo libovolným bezpečnostním dispečinkem. Ten dokáže rychle lokalizovat problém, zjistit co se stalo a zahájit záchrannou operaci. 

V našem pojetí se nejedná pouze o záchranný bod pro momenty, kdy “jde o život”, ale i o situace, kdy může naznat nižší stupeň nouze. Do našich SOS Pointů umíme umístit třeba lékárničku pro ošetření drobných oděrek při pádu z kola, sadu pro drobné opravy nebo kladívko pro rozbití tříštivého skla pro vysvobození dítěte nebo zvířete ze zaparkovaného auta.

Díky volitelnému kamerovému systému v SOS Pointu se může rozšířit počet snímaných zón v kamerovém systému a posílit bezpečnost. SOS Point by tak měl sloužit jako pevně integrovaný bod v bezpečnostním systému obce.

Náš produkt SOS Point je totálně flexibilní, tudíž jej umíme ušít a vymodelovat přímo na míru každé obci, přesně dle jejich potřeb. Neváhejte nás kontaktovat kdykoliv!

NEDÁVNÉ PŘÍSPĚVKY