Kontejner na hašení baterií elektromobilů – VIDEO

Elektromobilita přináší plno výzev pro řadu oborů. Z hlediska požární bezpečnosti se je třeba připravit na specifika, spojené s hašením elektro vozů (a třeba i elektrokoloběžek – viz video na konci článku).

Pro našeho významného německého zákazníka jsme vyrobily na zakázku kontejner na hašení baterií elektromobilů rozměry 2676 x 1776 x 1188 (mm). Baterii lze vkládat především bočními vraty, kde jsou strategicky přizpůsobené koleje pro vjezd ještěrky s naloženou baterií. Další možnou variantou pro vložení baterie elektromobilu jsou horní vrata.

Po vložení baterie dojde k uzavření vrat, kontejner se zašroubuje a utáhne se těsnění. Následně se k ventilu, který je umístěn v horní části přidělá hasičská hadice a celý kontejner je napuštěn vodou. Baterie v napuštěném kontejneru zůstává několik hodin až několik dní. Voda je poté vypuštěna ventilem, který je umístěn ve spodní části.

Baterie elektromobilů jsou specifické v tom, že v případě mechanického poškození, nemusí začít okamžitě hořet. Pokud opravdu dojde k požáru, může dojít k opětovnému rozhoření i několikrát po sobě. Uvnitř dochází k chemické reakci, která může vyústit v požár v řádu hodin nebo dokonce dnů. V životě baterie je několik kritických okamžiků. Může dojít k poškození během dopravní nehody nebo při používání neschváleného příslušenství. Dále ve chvíli, kdy dochází k nárůstu toku proudu, což je typické při dobíjení na rychlém stojanu. Platí přitom, že čím je nabíječka výkonnější, tím je riziko vyšší.

Pokud vy nebo vaši zákazníci řešíte podobný problém, jsme zde pro vás. Kontejner lze rozměrově, funkčně i zpracování přizpůsobit dle vašich požadavků.

 

A jak probíhá hoření u elektrokoloběžky?

 

(Video převzato pro ilustraci ze sociální sítě, autorská práva patří autorovi videa)

NEDÁVNÉ PŘÍSPĚVKY