Znáte 7 výhod práškového lakování?

Každá lakovací technika přináší svoje výhody a často i nějaké nevýhody. Dnes bychom vám rádi prezentovali především výhody práškového lakovaní, komaxitu. Komaxit je slovo pro nanášení práškové plastové barvy pomocí elektrostatiky na kovový (čistý, nemastný, ideálně opískovaný) povrch.

 

A jaké jsou přednosti?

  1. Vynikající kvalita nalakovaného povrchu, prakticky nedochází k loupání.
  2. Díky elektrostatickému nánosu dochází k rovnoměrnému nánosu barvy a povrch je tak bez “teček” nebo nerovností nebo jiných vad. My práškových barev provádíme v lakovacích kabinách a to elektrostatickým nabíjením (STATIKA) od firmy NORDSON a nebo elektrokinetickým nabíjením (TRIBO) od firmy EST.
  3. Výrobci práškových barev investují každoročně nemalé částky do nových a nových vlastností barev a produkt se tak neustále vylepšuje. Především vzhledem k opotřebení nátěru při mechanické zátěži.
  4. Díky rychlejšímu schnutí je práškové lakování rychlejší varianta povrchové úpravy oproti lakování mokrou variantou.
  5. Provoz lakovny šetří odpady a je tak přívětivý k životnímu prostředí.
  6. Barva neobsahuje škodlivé látky a povrchová úprava je tak vhodná do citlivých provozů, jako je třeba potravinářství nebo požární bezpečnost. Je to srovnatelná alternativa např. k nerezu.
  7. Práškové lakování je velmi odolné a má dlouhou životnost. I proto je vhodné na hydrantové skříně či hydrantové systémy.

 

Kapacita práškové lakovny je stále dostatečná a uvítáme nové zákazníky se zájmem o dlouhodobou spolupráci. Pokud Vás výhody nepřesvědčily a máte zájem o mokré lakování, i tak jsme schopni vám vyhovět. Přesně takovou lakovnu totiž máme v Mladé Boleslavi. Ozvěte se nám klidně ještě dnes na telefonu +420 482 723 068 nebo přes kontaktní formulář.

NEDÁVNÉ PŘÍSPĚVKY